Jak skonfigurować pocztę IBM Lotus w kliencie Poczta Windows 10

Jak skonfigurować pocztę IBM Lotus w kliencie Poczta Windows 10

Artykuł ten odpowiada na pytanie  jak skonfigurować pocztę IBM Lotus w kliencie Poczta Windows 10. Określa ona jacy użytkownicy powinni zainteresować się takim rozwiązaniem a jacy powinni zostać przy domyślnym kliencie IBM Lotus.

 

Kto powinien zainteresować się konfiguracją lotusa na wbudowanej Poczcie Windows 10?

 

Nie wszyscy mogą korzystać z tego typu rozwiązania. Przede wszystkim osoby, które wykorzystują dodatkowe aplikacje, skrypty i bazy danych pisane specjalnie dla Lotusa. Te funkcjonalności są dostępne wyłącznie dla dedykowanego klienta IBM Lotus. Jeśli jednak wykorzystują państwo tylko jego podstawowe funkcjonalności  czyli poczta, kalendarz i kontakty to jest to ciekawa alternatywa.

Zalety wbudowanego klienta Poczta Windows 10

Największą zaletą Poczty Windows jest całkowita integracja z systemem. Jest, wbudowana i bardzo lekka. Działa szybko i umożliwia pracę offline. Wszystkie wiadomości są zapisywane lokalnie (na serwerze również pozostaje kopia) co pozwala kontynuować pracę nawet po rozłączeniu z serwerem IBM Domino Server. Wszystkie widomości zredagowane bez połączenia z siecią zostaną wysłane zaraz po powrocie do trymu online. Kalendarz i kontakty również działają bez zarzutu.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują i nie wymagają pełnej funkcjonalności Lotusa.

Konfiguracja poczty Lotus na wbudowanym kliencie Poczta Windows 10.

Na wstępie należy do dać że przedstawiona konfiguracja wykorzystuje serwer Lotus Traveler. Czyli z punktu widzenia serwera będzie to urządzenie mobilne.

Zaczynamy od włączenia opisywanego, wbudowanego klienta poczty Windows 10 (Rysunek 1).

Rysumek_1: Poczta Windows 10.
Rysumek_1: Poczta Windows 10.

Następnie wybieramy „Exchange” i podajemy nasze konto pocztowe (rysunek 2).

Rysumek 2: Wprowadzenie adresu e-mail.
Rysumek 2: Wprowadzenie adresu e-mail.

W następnym kroku podajemy swoje hasło (rysunek 3).

Jak skonfigurować pocztę IBM Lotus w kliencie Poczta Windows 10
Rysunek 3: Hasło.

W zależności od konfiguracji serwera taka konfiguracja może być prawidłowa lub nie. Jeśli domena naszego serwera IBM Traveler jest inna to synchronizacja zakończy się niepowodzeniem. W takim przypadku w kolejnym kroku nie uzupełniamy dodatkowych danych (login i domena) tylko przechodzimy dalej. Przy kolejnym błędzie pojawi się okno, w którym możemy wybrać zaawansowaną konfigurację serwera (Rysunek 4).

Rysumek 4: Opcje zaawansowane poczty Windows 10.
Rysumek 4: Opcje zaawansowane poczty Windows 10.

Teraz po wybraniu opcji „Zaawansowane” możemy wprowadzić szczegółowe dane naszego serwera. Konieczne jest wprowadzenie pól „Adres e-mail”, „Hasło”, „Nazwa Użytkownika”, „Serwer”  oraz „Nazwa konta”. Pole Domena pozostawiamy puste (Rysunek 5).

Rysumek 5: Zaawansowane ustawienia poczty Windows 10.
Rysumek 5: Zaawansowane ustawienia poczty Windows 10.

W polu serwer wprowadzamy domenę, pod którą dostępnych jest serwer IBM Lotus Traveler. Jeśli nie wiemy jakie dane wprowadzić należy skontaktować się z administratorem systemu.

Po wprowadzeniu prawidłowych danych i przejściu dalej otrzymamy komunikat o poprawnej komunikacji z serwerem. Możemy jednak w dalszym ciągu nie odbierać wiadomości. W takim przypadku należy skontaktować się z administratorem serwera Lotus i poprosić o akceptację dostępu na serwerze Traveler.

Po otrzymaniu zezwolenia na komunikację nasza poczta powinna zacząć działać (Rysunek 6).

Jak skonfigurować pocztę IBM Lotus w kliencie Poczta Windows 10
Rysunek 6: Jak skonfigurować pocztę IBM Lotus w kliencie Poczta Windows 10

Teraz nasza poczta powinna działać poprawnie.

Please follow and like us:

Dodaj komentarz