Programy startujące z systemem operacyjnym Windows

Programy startujące z systemem operacyjnym Windows

Programy startujące z systemem operacyjnym Windows mogą w znacznym stopniu wpłynąć na jego wydajność. Jeśli jest ich zbyt wiele proces jego ładowania może się wydłużyć. Po uruchomieniu działają w tle zajmując zasoby komputera. Aby zoptymalizować działanie systemu należy upewnić się że uruchamiają się tylko używane przez nas programy.

Aby wyłączyć lub włączyć programy, które będą włączane podczas ładowania systemu operacyjnego należy kliknąć start (w Windows xp start a następnie uruchom) i w wolnym polu wpisać „msconfig” (Rysunek1.

Programy startujące z systemem operacyjnym Windows
Rysunek 1: Menu start.

Programy startujące z systemem operacyjnym. Aby wyłączyć lub włączyć programy, które będą włączane podczas ładowania systemu operacyjnego należy kliknąć start (w Windows xp start a następnie uruchom) i w wolnym polu wpisać „msconfig”. W uruchomionym oknie najpierw klikamy zakładkę usługi a następnie zaznaczamy opcję ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft dzięki czemu nie będą wyświetlane żadne usługi wpływające na poprawne działanie systemu (Rysunek 2).

Konfiguracja systemu
Rysunek 2: Konfiguracja systemu

Tutaj możemy wybrać które usługi mają uruchamiać się razem z systemem. W kolejnej zakładce możemy wybrać programy startujące podczas rozruchu (Rysunek 3).

Programy stratujące podczas rozruchu
Rysunek 3: Programy stratujące podczas rozruchu

Im więcej programów i usług zostanie wyłączonych tym szybciej nasz komputer będzie się włączał i pracował, lecz należy jednak pamiętać że może to spowodować nieprawidłowe działanie systemu.

3 myśli na temat “Programy startujące z systemem operacyjnym Windows

Dodaj komentarz